Bienale ULU

Krst pri Savici

Lutkovno gledališče Maribor

Opičja uganka ali Mamica, kje si?

Gledališče FRU-FRU, Hiša otrok in umetnosti
Jernej Lorenci

Meso ali Razodetje

Lutkovno gledališče Maribor
Katja Kähkönen in Katja Povše

Glava dol – noge gor!

Društvo lutkovnih ustvarjalcev, AEIOU, gledališče za dojenčke in malčke, Gledališče Tunteenpalo, H'art, Zavod za umetnost, Gledališče Katputli (Finska)
Brane Solce

Kameleon

Gledališče Papelito
Duda Paiva

Love Dolls

Lutkovno gledališče Ljubljana, DudaPaiva Company (Nizozemska)
Katja Povše, Saša Jovanović in Tina Oman

Klobuk gospoda Konstantina

Gledališče Labirint, Društvo lutkovnih ustvarjalcev
Peter Kus in Kaja Avberšek

Pojoči Grad

Federacija, Forum Ljubljana, Invida
Matija Solce

Pozor, los!

Teatro Matita

Praške legende

Lutkovni studio Koper, 1. praško gledališko društvo
Jacob & Wilhelm Grimm

Sneguljčica

Mini teater
Matija Solce

Štirje muzikanti

Lutkovno gledališče Ljubljana
Katja Povše

Začarani čajnik iz Čudežnega zaboja

Pripovedno gledališče gdč. Bazilike
Ajda Rooss in Jasna Vastl

Kako je Jaromir iskal srečo

Gledališče Glej

Dejanje brez besed

Moment, Studio LGM

Prepovedane ljubezni

Lutkovno gledališče Ljubljana, Gledališče Konj
Tomáš Jarkovský in Jakub Vašíček

?zakaj

Lutkovno gledališče Maribor
Nena Močnik

Pojte, pojte drobne ptice

Društvo lutkovnih ustvarjalcev, Gledališče Lalanit
Po predlogi Astrid Lindgren

Vrnitev v Bullerbyn

Lutkovno gledališče Maribor, Amaterska lutkovna skupina Športniki (ČEŠ)

Nagrade, podeljene na festivalu

1. Nagrada za najboljšo uprizoritev – Grand Prix: predstava Meso ali Razodetje v produkciji Lutkovnega gledališča Maribor

2. Nagrada za režijo: Marek Bečka za režijo predstave Sneguljčica v produkciji Mini teatra

3. Nagrada za igro in animacijo: Elena Volpi in Aljaž Jovanović za igro in animacijo v predstavi Sneguljčica v produkciji Mini teatra

4. Nagrada za likovno podobo: Silvan Omerzu za likovno podobo predstave Prepovedane ljubezni v koprodukciji Lutkovnega gledališča Ljubljana in Gledališča Konj

5. Nagrada za glasbo v interakciji z animacijo predmetov: Matija Solce za glasbo v interakciji z animacijo predmetov v predstavi Štirje muzikanti Lutkovnega gledališča Ljubljana

6. Posebna nagrada: ansambel Lutkovnega gledališča Ljubljana za koherentno izvedbo uprizoritvene zamisli v predstavi Love Dolls v koprodukciji LGL in Dudapaiva Company

7. Posebna nagrada: Peter Kus in Darko Korošec za izvirne inštrumente v predstavi Pojoči grad v koprodukciji Foruma Ljubljana, Invide in Zavoda Federacija Ljubljana

Povezava: Utemeljitev nagrad