Bienale ULU

Hervé Tullet

Turlututu

Lutkovno gledališče Ljubljana, Kulturni center Tinqueux (FR)
Otfried Preußler

Krabat

Lutkovno gledališče Ljubljana, Gledališče Konj, Ulrike Quade Company (NL), Oorkaan (NL)

Spake

Lutkovno gledališče Maribor

V deželi prstnih lutk

Hiša otrok in umetnosti, Lutkovno gledališče Zapik

Časoskop

Lutkovno gledališče Maribor, MCLU Koper, Pokrajinski muzej Maribor
Carlo Collodi

Ostržek

Lutkovno gledališče Ljubljana, Umetniško društvo KONJ

Srce in popek

AEIOU, gledališče za dojenčke in malčke
Leo Lionni

Mali modri in mali rumeni

Lutkovno gledališče Maribor
Wolf Erlbruch

Račka, Smrt in tulipan

Lutkovno gledališče Ljubljana

Vselej ista zgodba

Moment, Studio LGM
Katja Povše

Lučka, grah in pero

Lutkovno gledališče Ljubljana
Peter Kus

Zvočna kuhna

Federacija, Hiša otrok in umetnosti
Matija Solce

Pavliha Revival

Teatro Matita

Corporis animati

Lutkovno gledališče Maribor, ND Maribor, Zavod GULAG, MKC Maribor

Nagrade, podeljene na festivalu

1. Posebna nagrada po presoji žirije: Miha Arh za animacijo Brljava v predstavi Ostržek (Lutkovno gledališče Ljubljana, UD Konj)

2. Nagrada za izvirno vizualno adaptacijo slikanice: ustvarjalna ekipa predstave mali modri in mali rumeni v produkciji Lutkovnega gledališča Maribor

3. Nagrada za glasbo: Mitja Vrhovnik Smrekar za predstavi Račka, Smrt in tulipan (Lutkovno gledališče Ljubljana) ter Ostržek (Lutkovno gledališče Ljubljana, UD Konj)

4. Nagrada za predelavo kompleksnosti teme v enostavno, enovito in duhovito gledališko celoto: AEIOU gledališče za dojenčke in malčke za predstavo Srce in popek (AEIOU gledališče za dojenčke in malčke, Hiša otrok in umetnosti)

5. Nagrada za likovno podobo: Federica Ferrari za predstavo Račka, Smrt in tulipan v produkciji Lutkovnega gledališča Ljubljana

6. Nagrada za igro in animacijo: Asja Kahrimanović v predstavi Račka, Smrt in tulipan Lutkovnega gledališča Ljubljana

7. Nagrada za igro in animacijo: Polonca Kores v predstavi Račka, Smrt in tulipan Lutkovnega gledališča Ljubljana

8. Nagrada za najboljšo režijo: Matija Solce za predstavo Časoskop v produkciji Lutkovnega gledališča Maribor in Mednarodnega centra lutkovne umetnosti MCLU Koper v sodelovanju s Pokrajinskim muzejem Maribor

9. Nagrada za najboljšo uprizoritev - grand prix: predstava Časoskop v produkciji Lutkovnega gledališča Maribor in Mednarodnega centra lutkovne umetnosti MCLU Koper v sodelovanju s Pokrajinskim muzejem Maribor