Predstava obravnava vedno aktualno temo o otrocih, ki ostanejo sami doma in se ne zavedajo nevarnosti, ki prežijo nanje.
Predstava ja nastala po znani Grimmovi pravljici Volk in sedem kozličkov. Izziv za predstavo je ustvarjalcem ponudila vedno aktualna tema o otrocih, ki ostajajo doma sami in se zavedajo nevarnosti, ki prežijo nanje. Predstava je bila leta 2001 režijski prvenec Roberta Waltla, takratnega diplomanta igre na ljubljanski AGRFT, kasnejšega igralca Lutkovnega gledališča Ljubljana, ustanovitelja in direktorja Mini teatra ter organizatorja številnih otroških prireditev v Sloveniji. Likovna zasnovo je pripravil slikar Daniel Demšar, ki se ob likovnem ustvarjanju ukvarja z oblikovanjem scen, kostumov in lutk za vsa vidnejša lutkovna gledališča v Sloveniji. Je avtor številnih človeških, živalskih in domišljijskih bitij, s katerimi nadgradi besedna sporočila lutkovnih predstav. Glasbo, ki izhaja iz etno motivov, je na sodoben način obdelav Peter Kus, skladatelj, ki je z glasbo opremil več plesnih, otroških predstav in nemih filmov, nekdanji vodja skupine Pavel Vlasov sekstet in član etno skupine Tolovaj Mataj.
Mati koza skrbi sama za kopico otrok, zato se mora kljub nevarnosti, ki preži nanje, iz gozda odpraviti po živež. Otroke sicer opozori na volka, a jih le ta med njeno odsotnostjo vseeno prevara. Ko mu odprejo vrata jih strpa v vrečo in pobegne. Dogajanja opazujeta soseda, racman Ignacij in njegova žena Amalija. Materi po vrnitvi povesta za nesrečo in ji pomagata poiskati volka ter rešiti kozličke.