Voda je vir življenja, a je obenem tudi uničujoča sila. Nujna je za preživetje, mnogi usmerjajo njene tokove v pridelavo hrane, nekateri jo izkoriščajo za finančni dobiček, a nihče je prav zares ne more obvladati. Izjemnost vode je v njeni dualnosti, njena neznosna lepota v kontrastih: če se ji prepustimo, voda sprošča in nas lahko popolnoma umiri. Toda njeni kataklizmični valovi zmorejo z enako lahkoto pustošiti in odplakniti vse pred seboj.
Koreografija se osredotoča na kontrastne nravi vode, raziskuje reakcije in prilagoditve človeškega telesa nanjo; ne da bi istočasno pozabila na njen čustveni in metafizični vpliv na človeško dušo, se posveča metaforičnim dimenzijam,potencialu vode kot referenčne točke orisa človeških značajev in življenjskih situacij. Tekoča voda lahko denimo simbolizira izziv, vitalnost, zmago ali spremembo … in vznikne kot točka fuzije – konceptualne in fizične združitve človeka in vode. Posameznik s te točke zavzame novo gledišče o realnosti, v kateri je vsakdo neznaten in krhek kot kaplja vode, toda v primeru skupnega delovanja, v slogi, ki je usmerjeno k dobremu cilju, lahko tudi človeštvo (tako kot voda) premaga tako rekoč vse ovire – noben virus ni tako močan, da bi mu podleglo, in prav nobena krivica ne obstaja, ki je ne bi bilo mogoče popraviti.
Andonis Foniadakis je prepoznaven po uporabi kompleksnega, dinamičnega giba s pogostimi in nepričakovanimi spremembami težišča, smeri in tempa, v Plameneči vodi dodatno ponavljaja koreografske sekvence, da v svoji raznorodnosti odgovarjajo (ne)predvidljivosti vode.