Avtorica Urša Rupnik se kot pripadnica tako imenovane slovenske izgubljene generacije v tem projektu ukvarja s problematiko individualne ženske, njene vloge in položaja v družbi, ko v svojih zgodnjih tridesetih še vedno trga popkovino z domačim ognjiščem in udobjem primarne družine ter se hkrati bori za svojo individualnost, poklicni uspeh, partnersko ljubezen ter egoistično oblikovanje lastnega čustvenega in materialnega sveta.
Pomnoženo sliko sodobne ženske, ki jo oblikujejo različni družbeni koncepti, vsaka s svojim koreografskim delom in plesno-gledališkim slogom sooblikujejo Daša Lakner, Rosana Hribar in Maša Kagao Knez.
Odlomek iz kritike
“V predstavi se snujejo in izpostavijo stanja, v katerih se znajde tridesetletnica, in se sledi ženski izpovedi, v kateri lahko tudi vsaka ženska najde svojo življenjsko prispodobo; saj se karakterno, čustveno in plesno po odru prepleta čutni ženski duh. Urša Rupnik je plesalka estetskih linij inprefinjenih izraznih rok, je mehka in voljno gibka, ki se jo lahko vedno znova izoblikuje v nekaj novega. Zato ji ni bilo težko slediti trem različnim koreografskim prijemom in posrkati ter vtisniti značilnosti ene, druge alitretje koreografije. Na premieri je Uršin plesni duh razvnel obiskovalce, ki so uprizoritev zelo dobro sprejeli, tudi vstali s sedežev in tako še posebej pozdravili njeno predstavo ter izvedbo, hkrati tudi nagradili avtorice treh koreografij. Izkazano zadovoljstvo gledalcev je možno razumeti tudi kot poklon čisti plesni predstavi, ko se v abstrakciji in liriki plesne forme izpisuje scenski zapis ter izraža aktualni dogodek.” (Daliborka Podboj, Parada plesa)
Cankarjev dom,
Studio za svobodni ples,
Studio XXV
Sezona
:
: