»Ne ločujejo nas razlike. Ločuje nas naša nesposobnost prepoznati, sprejeti in slaviti te razlike.« (Audre Lorde)
Eksperiment držanja za roke parov istega ali različnih spolov, nagovarja ljudi, naj se spopadejo s predsodki v resničnem življenju in izkusijo na lastni koži, kako je hoditi v čevljih – ali rokah – nekoga drugega. Delo se osredotoča na raziskovanje izkušenj s queer življenjskimi slogi in identitetami v mestu, hkrati pa je tudi širši eksperiment o tem, česa se lahko naučimo, ko si dve_a tujki_ca delita intimen trenutek v javnosti. Zastavlja tudi vprašanja o družbeni raznolikosti in kulturnih kodah v vsakem mestu, kjer poteka.
Hoditi:Držati je subtilni izkustveni performans, v katerem sodeluje po en_a član_ica občinstva, ki hodi po mestu po skrbno izbrani poti z roko v roki z različnimi ljudmi, vsakim posebej. Performerke_ji oz. ‘držalci za roke’ so skupina lokalnih prebivalk_cev iz različnih skupnosti,različnih starosti, ras, spolov, seksualnosti in družbenih okolij, kar občinstvu omogoča drugačno in posebno izkušnjo. Gre za ‘mesene’ izkušnje drugačnosti. V upanju, da bodo spodbudile večje razumevanje in toleranco med ljudmi, ki si to izkušnjo delijo, in ponudile možnosti za drugačne načine, kako biti v javnem prostoru in kako biti drug z drugim.
ROSANA CADE je performerka in umetniška organizatorka, ki dela in živi med Škotsko in Anglijo. V svojem delu, ki je močno zakoreninjeno v queer diskurzu, se posveča živi umetnosti in aktivizmu. Njeni performansi se dogajajo na različnih prizoriščih, vključno z gledališči, javnimi prostori, pa tudi klubi in kabareti. Ogromno nastopa v VB, v tujini pa se je predstavila med drugim v Lizboni, Amsterdamu in Hong Kongu. S partnerko Eilidh MacAskill sodelujeta v ‘live art riot girl boi’ bandu Double Pussy Clit Fu*k, kjer ustvarjata klubske in kabaretne performanse. S prijateljico in umetnico je soustanoviteljica BUZZCUT v Glasgowu, ki podpira in spodbuja eksperimentalno performativno prakso na Škotskem.
Potrebna je predhodna najava na: contact@cityofwomen.org.
Ob zaključku, 9. oktobra ob 18.30 pogovor z ustvarjalkami_ci v Pritličju (prost vstop).