Javni sklad RS za kulturne dejavnosti, 20. 2. 2010

Zima 2010 - gledališke delavnice

Gledališki seminar "Tehnika govora" je namenjen vsem, ki se v življenju srečujejo z javnim nastopanjem, seveda v prvi vrsti gledališkim ustvarjalcem, pa tudi napovedovalcem, recitatorjem, predavateljem idr.
:
:

Seminar je namenjen tudi mentorjem otroških in odraslih gledaliških skupin, saj prav pravilna tehnika govora predstavlja eno izmed osnov za ustvarjanje v gledališču.

Na seminarju se bomo srečali s temami, ki pomagajo pri artikulaciji, govorni prezenci in sproščenosti. Delo je praktične narave, sestavljeno iz različnih vaj, ki pomagajo krepiti občutek za glas, postavitev diha, obvladovanje prostora z glasom ipd. Najpomembnejša poglavja so:

  • sproščanje govornega aparata
  • dihanje
  • ogrevanje
  • vaje za artikulacijo
  • samoglasniki in soglasniki
  • osnove slovenskega pravorečja

Delo bo potekalo v skupini, vendar pa bo usmerjeno k individualnemu delu. Udeleženci naj bodo oblečeni primerno fizični aktivnosti. Materiale za delo bodo udeleženci dobili na seminarju.

Seminar bo potekal v soboto, 20. marca 2010 od 10. do 17. ure v Osnovni šoli Dravograd.

Cena seminarja (z vklj. DDV) je 30,00 EUR.

Rok prijave: petek 12. marec 2010, oziroma do zapolnitve mest.

V primeru premajhnega števila prijav lahko organizator odpove izvedbo delavnice.

Najmanjše število prijav: 10, največje število prijav pa 15! Zgodnejše prijave imajo prednost.

Plačila sprejemamo do zaključka prijavnega roka:

- v gotovini na sedežu JSKD v Ljubljani, Štefanova 5, vsak delavnik od 9. do 15. ure (Franci Cotman);
- za udeležence izven Ljubljane: po prejemu prijavnice vam bomo poslali račun (in položnico), ki ga morate poravnati do začetka delavnic

O mentorju:

Tomaž Gubenšek, univerzitetni diplomirani igralec, je docent za odrski govor na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo. Poleg predavanj na Akademiji sodeluje pri predstavah v neinstitucionalnih produkcijah kot igralec in svetovalec za govor (Gledališče ŠKUC, Lazareti Dubrovnik, Gledališče Glej...), v zadnjem času pa igra tudi v različnih lutkovnih predstavah za odrasle in otroke. Poleg s praktičnim delom se ukvarja tudi z znanstvenim raziskovanjem gledališkega govora, članke pa objavlja tako v slovenskih kot mednarodnih strokovnih publikacijah.