Komedija Vorkšop na Moljera svoje izhodišče veže na gledališko tematiko, ki jo avtor Matjaž Zupančič nedvomno izjemno dobro pozna. Simon Luzer, njegova partnerica Elma in prijatelj Fridolin pod vodstvom Centra za brezdramsko kreativno pisanje skušajo uprizoriti Molierovega Tartuffa.
Njihova invencija v sodobnem času - kjer so klasični dramski teksti le izhodišče za manipulacije režiserskih nebuloz - je v tem, da bi Tartuffa uprizorili takšnega, kot je napisan. Producent Jerovšek in njegova sodelavca Štrikgruber in Pita Lombardi so zgroženi nad tako bednim konceptom, saj je treba vse klasične drame napisati na novo, postaviti v smeri brezdramskega, iracionalnega, brezčasnega.
Simon, ki je svobodnjak, potrebuje denar, ki ga je dobil za ustvarjanje te predstave, zato se je prisiljen podrediti ljudem, ki mu dajejo denar. Tekom procesa ustvarjanja predstave po navodilih Centra za brezdramsko kreativno pisanje pa v Simonu dozori odločitev, da bo ostal zvest sebi, vsebino predstave povzemajo v gledališču.
Komedija Vorkšop na Moljera je prejela nagrado žlahtno komedijsko pero 2014, žirija pa je v utemeljitvi zapisala, da se komedija duhovito poigrava z znano gledališko predlogo in jo umešča v sodobni čas, kjer avtor Matjaž Zupančič z ostrim peresom okrca blef in puhlost nekaterih sodobnih gledaliških prijemov, ki temeljijo zgolj na samopoveličevanju.
V predstavi igrajo Vojko Belšak, Pia Zemljič, Renato Jenček, Lučka Počkaj, Branko Završan in Andrej Murenc. Dramaturginja je Tina Kosi, scenografinja Urša Vidic, kostumografinja Sara Smrajc Žnidarčič.
STA, 26. 11. 2014
V SLG Celje krstna uprizoritev žlahtne komedije Vorkšop na Moljera
:
:
Povezani dogodki
STA,
13. 11. 2014
Objavljen razpis za direktorja Slovenskega mladinskega gledališča
STA,
18. 7. 2024
Festival Fuga se je končal s podelitvijo strokovnih nagrad
STA,
6. 1. 2022
Indijc hoče v Bronx postavlja ogledalo družbi