Po besedah Milčinskijeve se enourna predstava osredotoča na Kiplingovo zgodbo o dečku Mavgliju, ki so ga kot najdenčka v džungli sprejele in vzgajale živali. Avtor prek živali spregovori o ljudeh, ki so v tem primeru veliko bolj človeške od ljudi.
Glavni lik predstave se spopada z zakoni džungle, nauči se živalskih jezikov, sreča pa se tudi z dvomom, ali se naj vrne med ljudi, ali pa naj ostane v pragozdu, je še dejala Milčinskijeva.
Kot je povedal sorežiser predstave in ravnatelj novomeškega gledališča Berger, so v gledališču po Petru in volku Sergeja Prokofjeva ter Jonathanu Livingstonu Galebu Richarda Bacha želeli raziskati še večjo prostranost, ki jo omogoča prav Kiplingovo delo. Avtor je v Knjigo o džungli prenesel probleme kolonialne Indije oziroma vprašanja, kako ostati človeku človek, ki so enako živa tudi v 21. stoletju, je menil.
Po besedah Janeza Hočevarja - Rifleta, ki v predstavi igra Kiplinga oziroma pripovedovalca, pa predstava sporoča, da je živalski svet bolj pošten in dosleden, kot je človeški. Kipling je pravzaprav pisal o ljudeh in zakonih, ki v človeškem svetu ne veljajo, ter o poštenosti in iskrenosti, je dodal Hočevar.
V predstavi, ki jo bodo novembra predstavili tudi v Cankarjevem domu v Ljubljani, nastopajo še Akira Hasegawa, Nina Rakovec, Pavle Ravnohrib, Jure Longyka, Jadranka Tomažič, Irena Yebuah Tiran, Maša Kagao Knez, Sabina Šehić, Leticia Slapnik Yebuah in plesalci Kjara's Dance Projecta. Dramaturgija je delo Nane Milčinski, koreografija pa Kjare Starič. Kostumograf je Alan Hranitelj, video je izbral Gašper Brezovar, avtor glasbe je Peter Penko.
STA, 10. 4. 2012
V Anton Podbevšek Teatru uprizoritev Kiplingove Knjige o džungli
:
:
STA,
8. 5. 2022
Cankarjeva nagrada Simoni Semenič za tri igre za punce
STA,
16. 8. 2022
V Ljubljani začetek festivala marginaliziranih "malih umetnosti"