Spomnila je na dolgotrajen proces iskanja ustreznih nadomestnih prostorov v času prenove matične hiše SNG Drama Ljubljana, ko so se obrnili na vrsto institucij, zavodov in dvoran, ki so razpoložljive in "so se na prvi pogled zdele primerne, pa se je nato za vsako od njih izkazalo, da iz tega ali onega razloga ni".
Prostori na Litostrojski cesti pa so jim ponudili priložnost, da se na eno lokacijo preseli celotno gledališče z vsemi dejavnostmi in službami, kar je, kot je poudarila, neprecenljivo. Čeprav Veliki oder nima vseh tehničnih zmogljivosti, ki jih je imel v matični hiši, bodo z določenimi scenskimi prilagoditvami v L56 lahko prenesli tudi starejše predstave. Kot pomembno pridobitev na novi lokaciji je ravnateljica omenila vadbena odra.
Poslovnež Miran Boštic, predstavnik lastnika zgradbe in investitorja v prilagoditev prostorov za potrebe Drame, je spomnil, da je bila pogodba za najem prostorov podpisana oktobra 2023. Preurejanje prostorov za potrebe Drame je potekalo, kot je povedal, v "ubijalskem tempu", ki pa se je obrestoval, saj so uspeli prostore zagotoviti v "relativno nemogočem času".
Skupna površina začasnih nadomestnih prostorov Drame meri 4230 kvadratnih metrov in obsega dvorano L56 ter dele sosednjih, z njo povezanih objektov. Na novo sta zgrajeni dvorani Velikega odra in Male Drame, ki imata vsaka svoj dostop in svoje preddverje z garderobami in sanitarijami za obiskovalce. V dvorani Velikega odra je na voljo 361 sedežev, v dvorani Male Drame pa sto sedežev. Za gledalce je urejena gledališka kavarna z zunanjo strešno teraso.
Po besedah arhitekta Jureta Groharja ima vsak od prostorov lasten, poseben značaj. Dvorana Velikega odra je zgrajena iz lesa, vanjo so prenesli sklopne sedeže iz Drame, od tam pa izhaja tudi zlatorumena barva tekstilov, uporabljenih v novi dvorani. Dvorana Male Drame pa je zasnovana kot preprosto oblikovan črn prostor. Glavni vhod v dvorano Velikega odra je oblikovan kot manjši pokriti trg, k skupaj s klopjo ustvarja fasado na ulici Alme Sodnik, vhod v Malo Dramo je oblikovan kot majhen ozelenjen trg s stopniščem in klančino.
Arhitekta Anja Vidic je pojasnila, da objekt na Litostrojski cesti 56 z Groharjem sicer že več let oživljata z različnimi programi. Tokrat sta se znašla pred izzivom, kako tako obsežen program, kot je Dramin, umestiti v projekt, ki je začasen, tudi z mislijo na ekološki vidik. Arhitekturna zasnova tako vključuje dva tipa intervencij v obstoječo strukturo - stalno infrastrukturo in začasne elemente.
Stalno strukturo predstavljajo odprte javne površine, komunikacijske poti in servisna jedra, ki so zgrajeni iz trajnih materialov, da bodo omogočili delovanje stavbe tudi s kasnejšimi programi. Začasni elementi, ki artikulirajo specifične programe gledališča, pa se lahko demonitirajo in ponovno uporabijo potem, ko se bo Drama vrnila v prenovljene prostore v središču mesta.
V Drami so veliko pozornost posvetili tudi dostopnosti. Kot je povedal pomočnik ravnateljice Luka Nabergoj, je mogoče do njih priti na več načinov - s kolesom, avtomobilom ali mestnim avtobusom. Tisti, ki bodo prišli z avtomobilom, bodo lahko brezplačno parkirali od Drami in na označenih mestih ob okoliških stavbah. Za potrebe obiskovalcev Drame bo prilagojen vozni red mestnih avtobusnih linij 3 in 18, poleg tega bo vsak dan, ko bodo na sporedu predstave, v večernih urah do središča mesta vozil poseben avtobus, namenjen obiskovalcem Drame.