Predstavo so ustvarili avtor dramatizacije in režiser Jaka Andrej Vojevec, dramaturginja Tatjana Doma, scenograf Branko Hojnik, kostumografinja Jelena Proković, avtor glasbe Rok Golob, avtor video animacije Zoran Arizanović, avtorica ilustracij Mojca Žorž in lektor Jože Volk.
Igrajo Nina Rakovec, Blaž Setnikar, Rastko Krošl, Manca Ogorevc, Minca Lorenci, Igor Žužek, Anica Kumer k. g., David Čeh, Igor Sancin, Zvone Agrež, Mario Šelih, Bojan Umek.
Roman Pikica in Tonček (1931) je Erich Kästner napisal dve leti po svojem prvem in najbolj znanem mladinskem romanu, veliki uspešnici Emil in detektivi. O Pikici in Tončku je izjavil, da je zgodba na vso moč nenavadna, in sicer prvič zato, ker je nenavadna, drugič pa zato, ker se je resnično zgodila.
Roman Pikica in Tonček je zgodba o ljubezni in iskrenem prijateljstvu, o tem, kako ti denar ne more prinesti sreče in ljubezni, po drugi strani pa ti lahko nepredstavljivo olajša življenje in odžene skrbi. Kästnerjev roman osemdeset let po svojem nastanku deluje popolnoma sveže in aktualno: danes starši nimajo časa za svoje otroke ali pa se jim z njimi ne ljubi ukvarjati; otroci so prepuščeni sami sebi, neodgovornim in neusposobljenim varuškam; hudobneži bi na nepošten način radi prišli do denarja in zato izkoriščajo naivne otroke; številni otroci morajo danes zaradi finančne stiske svojih staršev prehitro odrasti in niso več deležni brezskrbnega otroštva.
Erich Kästner je nekoč izjavil: Večina ljudi odloži svoje otroštvo kot ponošen klobuk. Pozabijo ga kot telefonsko številko, ki ni več veljavna. Nekoč so bili otroci, potem so odrasli – a kaj pravzaprav so? Človek je le tisti, ki je odrasel, a ostane otrok.
SLG Celje, 30. 11. 2011
Premiera Pikica in Tonček Jake Andreja Vojevca v Slovenskem ljudskem gledališču Celje
:
:
SLG Celje,
6. 3. 2015
Ocena predstave in komedijant večera na Dnevih komedije
SLG Celje,
6. 3. 2011
Komedijant večera sedme tekmovalne predstave: Uroš Smolej
SLG Celje,
13. 3. 2014
Ocena predstave in komedijant večera na Dnevih komedije