Ukrajinska skladateljica, performerka in oblikovalka zvoka Horošun se preko zvočnega performansa Landscape_people sprašuje, ali lahko ljudje postanemo pokrajine. V ciklu ukrajinskih ljudskih pesmi, ki ga umetnica razširja v polje elektroakustičnih zvokov, je vsaka izmed pesmi posvečena območju, kjer je umetnica živela. Uvodnemu dogodku sledi premierna izvedba performativnega zvočnega sprehoda Zvočna arheologija notranjega glasu, ki ga bosta vodila umetnika Spiro Mason in Rene Markovič.
Danes ob 18. uri je na sporedu še zvočni sprehod z naslovom Zeleni atrij mesta pod vodstvom arhitektke Nike van Berkel in zvočne umetnice Karmen Ponikvar, ki sta v okviru festivala opravili tudi zvočno raziskavo zapuščenega bežigrajskega stadiona in z Milošem Koscem izdali spremljevalno knjigo.
"Namesto, da bi prostor namenili javnosti, stadion propada, njegov pomen pa se vse bolj izgublja. Preko zvočnosti in zgodovinjenja želiva tako prebivalcem kot obiskovalcem Ljubljane približati degradirani prostor stadiona, ki ga je razpadajoči čas izkrivil pod različnimi koti," sta zapisali avtorici.
Poleg zvočnih sprehodov bodo na festivalu vse do nedelje potekale tudi delavnice, peripetična predavanja in zvočni performansi, na katerih bodo poleg Horošun nastopili tudi umetnica OR poiesis, skladatelj Colin Black ter allja, Eduardo Raon in Tea Vidmar kot AnimotMUZIK.
Na festivalu poleg že omenjenih sodelujejo še umetniki: Augenmas, Maja Bjelica, beepblip, Maria Magdalena Kozlowska, Urša Sekirnik, Jacek Smolicki, Miloš Vojtechovsky in Tery Žeželj.
Festivalski program je oblikovala Irena Pivka. Po njenih besedah je od vsakega posameznika odvisno, kako bo pot dojel ter predrugačil in katere občutke bo ob njej izpostavil. "Gre za velik spekter umetniškega izražanja, ki posega v zvočno, likovno in intermedijsko področje," je dejala.
Kot je Pivka pojasnila, hoja po prostoru posamezniku omogoča "upočasnitev, zlitje s prostori, ekologijo in izstop iz politik, ki nas včasih preveč usmerjajo v nezavedanje." Skladatelj, zvočni umetnik in oblikovalec zvoka Brane Zorman, ki je tudi del produkcijske ekipe in nastopajočih umetnikov, je ob tem dodal, da tovrstni dogodki združujejo telesno čutenje in očesno opazovanje okolice.
Poleg prizorišč v Cukrarni, bo festival potekal tudi na Plečnikovem stadionu, v Plečnikovem avditoriju v parku Tivoli, na Tomšičevem drevoredu in ob spomeniku Ivana Hribarja. Za večino festivalskih dogodkov se je treba prijaviti.