NagiB se v svojem sedmem letu predstavlja v novi obliki. Največja sprememba letošnjega programa je premik fokusa od formata predstave kot umetniškega produkta, v ustvarjalni proces kot tak. Ustvarjalni proces je ena najdragocenejših oblik individualnega izraza in kot takšen postane temelj festivala; proces, v katerem se srečujejo umetniki, strokovnjaki in zainteresirana javnost. Tej spremembi sledimo na dveh ravneh, kot rezidenčni program umetnikov in kot javni razpis vsej zainteresirani javnosti k stvaritvi deset minutnega plesnega videa, ki lahko postane predstava.
V dvotedenskem rezidenčnem programu bo med 28.8.2011 in 10.9.2011 sodelovalo 5 umetnikov, ki bodo svoje ideje nadgrajevali z mednarodno priznanim dramaturgom Igorjem Dobrićićem (Srbija, Nizozemska) ob enem pa svoj ustvarjalni proces razprli za javnost. Tako se bodo na odprtju festivala 28.8.2011 predstavili umetniki s svojimi videi, potem pa bosta 3.9.2011 in 10.9.2011 še javni predstavitvi del v nastajanju. Javnost vabimo, da se udeleži dogodkov kot aktivni sogovornik v odnosu kreator-performer-gledalec.
Ob javnih predstavitvah, bomo za poglobljen odnos s publiko poskrbeli tudi z že tradicionalnimi diskusijskimi zajtrki in »intimnimi« večerjami.
Vabimo vas, da se pridružite kreativni akciji NagiB-a, natečaju »Deset minutni video, ki lahko postane predstava«, ustvarite svoj plesni video, se potegujete za mesto sodelujočega v rezidenčnem programu festivala, ki mu bo omogočen razvoj lastne plesne predstave s pomočjo G. Nadgradnje, ali pa za hitro oddajo dela prejmete finančno nagrado. Vsa prispela umetniška dela bodo tudi javno predvajana na velikem platnu kina Udarnik, v okviru večernih dogajanj in druženj rednega letnega programa festivala in Plesne izbe Maribor.
Več informacij
Natečaj je odprt do 30.7.2011.
Prav tako bomo letos prvič organizirali delavnico refleksivnega pisanja, ki bo potekala v Mariboru v času trajanja festivala NagiB in je prava priložnost za mlade, ki jih zanima sodobna uprizoritvena umetnost in kreativno pisanje, ki izhaja iz opazovanja umetniškega dela, ozadja ali procesa. Format delavnice je namenjen izdelavi festivalskega časopisa, ki ga bodo pripravili udeleženci delavnice pod vodstvom mentorice. Udeleženci delavnice bodo prav tako imeli možnost, da se srečajo z umetniki, poglobijo in izpolnijo veščine pisanja, se srečajo s teorijo in prakso sodobnih scenskih umetnosti, predvsem pa da bliže spoznajo živo umetniško (in festivalsko) dejavnost, ki združuje sodobne prakse uprizoritvenih umetnosti.
Več informacij
Prijave zbiramo do 30.6.2011.
Za več informacij o natečaju in delavnici pišite na info@nagib.si.