Režiserka Ivana Djilas je na novinarski konferenci o ustvarjalnem procesu povedala, da so začeli z nostalgijo in mislijo na čase, ki jih več ni, a so se nato med samim procesom vse bolj približevali sami sebi in svojim okoliščinam.
O zvrsti komedije je menila, da ta lahko pride najgloblje do srca in je tudi dobro orožje za današnji naporen čas. Recepta za komedijo po njenem ni, saj je težko ujeti, kaj je smešno, ker je to zelo povezano s svetom, s katerim pride občinstvo pogledat predstavo. Morajo pa igralci v tej predstavi, kot je dejala, iz sebe izvleči najboljše.
Temu je pritrdila igralka Saša Pavček, ki je priznala, da je igralska ekipa za predstavo garala nekaj mesecev. Sama v Hrupu za odrom vidi predvsem odsev današnjega časa, kjer vsi drvimo skozi kaos, življenje, delovne obveznosti ter družinske in poslovne odnose, ter gledališča, ki se neprestano vrti, in kjer so ljudje zamenljivi.
Tudi ravnateljica Drame Vesne Jurca Tadel je povedala, da Hrup za odrom, ki se sooča z vsemi gledališkimi žanri, predstavlja poseben izziv predvsem za igralsko ekipo. Je pa predstava, ki govori o ustroju gledališča in ponuja zabavne situacije, priljubljena pri občinstvu. Kot je dodala, igro trenutno uprizarjajo na več evropskih odrih. V Sloveniji je bila v preteklosti prav tako uprizorjena že nekajkrat.
Kot je še povedala, je eden pogledov na predstavo tudi tri ure kaosa, a za tem kaosom stoji natančen mehanizem z do potankostmi preračunanimi reakcijami in gibi, da lahko igra na odru deluje kot "dobro naoljena ura".
Zadnjo različico Fraynovega Hrupa za odrom iz leta 2021 je prevedla Alja Predan, ki je delo označila za farsično komedijo ali komično farso, ki se imenitno umešča v čas in prostor Litostrojske 56, kjer zdaj začasno domuje Drama.
Dramaturg Rok Andres je menil, da Hrup za odrom govori tudi o živem gledališču, ki se stalno spreminja, in svetu, kjer je stres lahko gonilo, ustvarjalnost pa tista, ki življenje pogajanja naprej. Predstava, ki se dogaja v 80. letih minulega stoletja in je tudi krstno izvedbo doživela v Londonu leta 1982, je po njegovih besedah tudi poklon "veliki zgodovini slovenskega teatra in slovenskega igralstva".
Poleg Pavček v Hrupu za odrom igrajo še Uroš Fürst, Jure Henigman, Iva Babić, Saša Mihelčič, Robert Korošec kot gost, Pia Zemljič, Saša Tabaković oziroma Gorazd Logar in Valter Dragan.
Scenografka je Sara Slivnik, oblikovalka svetlobe Mojca Sarjaš, kostumografka Jelena Proković in oblikovalka maske Andrea Schmidt. Glasbo za predstavo je prispeval skladatelj Boštjan Gombač. Oblikovalka odrskega giba je Lara Ekar Grlj.
Režiserka je predstavo posvetila tastu Petru Gombaču, ki je abonent ljubljanske Drame že 60 let, in vsemu drugemu zvestemu občinstvu. V tem duhu je tokratni gledališki list obogaten s krajšimi pogovori izbranih abonentov.
Hrup za odrom bo premierno na sporedu 6. novembra, sledi cikel ponovitev od 7. do 9. novembra ter 11., 12., 23., 25., 26., in 31. novembra.