"Potopitveno gledališče se od klasičnega gledališča razlikuje po tem, da odstrani četrto steno in potopi; neposredno vključi obiskovalce v predstavo. Metode za to so različne: od uporabe specifičnih prostorov igre do vključevanja občinstva v osrednje dogajanje. Vsak obiskovalec se svobodno giblje skozi dogajalni prostor in si v svojem tempu izbira pot skozi zgodbo. Slednjo tako doživi na povsem sebi lasten način," je formo potopitvenega gledališča pojasnila avtorica idejne zasnove in asistentka koreografije Mojca Majcen.
Avtorica uprizoritvene predloge in dramaturginja Nuša Komplet Peperko pa je o sami predstavi Celjski vsi povedala, da so obiskovalci, ki bodo v tej izkušnji prevzeli vlogo prebivalcev mesta, povabljeni na veliki dogodek ob podelitvi mestnih pravic.
Na dogodku jih pričakajo poglavitni akterji epohe Celjskih grofov, kot so Herman Celjski, Friderik II., Veronika Deseniška, Barbara Celjska in Ulrik II. Igrajo jih umetniki, ki izvirajo iz Celja ali pa so s Celjem povezani zaradi ustvarjanj. To so Tina Gorenjak, Renato Jenček, Urša Rupnik, Luka Bokšan in Luka Ostrež.
Dvourno ceremonijo ob podelitvi mestnih pravic, zakusko in zabavo bo naenkrat lahko doživelo le 150 obiskovalcev. V štirih skupnih in več kot 20 posamičnih prizorih po celotnem grajskem poslopju se bodo znane zgodbe mogočnih Celjskih grofov mešale skozi dramske prizore, fizične performanse, avtorsko glasbo Leona Firšta in grajska presenečenja.