Predstavljene bodo štiri razprave:
Zala Dobovšek in Sašo Dimoski: Gledališki most med Makedonijo in Slovenijo: gledališki festivali,
Sašo Dimoski, Ana Stojanoska in Hristina Cvetanoska: Vpliv slovenskega gledališča v Makedoniji (od 1990 do danes),
Sonja Zdravkova Džeparoska in Aldo Milohnić: Od jugoslovanskega baleta do postjugoslovanskega sodobnega plesa: premene sodelovalnih praks med makedonsko in slovensko plesno sceno,
Hristina Cvetanoska in Gašper Troha: Vljudna brezbrižnost. Izmenjave slovenske in makedonske dramatike med letoma 1990 in 2015.
Tematski blok dopolnjujeta še intervjuja s koreografom, plesalcem in plesnim pedagogom Dejanom Srhojem ter režiserjem Slobodanom Unkovskim.
Poleg prispevkov, posvečenih mednarodnemu sodelovanju, Barbara Orel v svoji razpravi utemeljuje zametke postdramskega gledališča na Slovenskem, Mateja Fajt predstavlja prvo temeljito raziskavo zaodrskega dela krojačic, šivilj, garderoberk, garderoberjev in čevljarjev v slovenskem institucionalnem gledališču; Tomaž Toporišič pa recenzira knjigo Heteronomija umetnosti in avantgard Aleša Erjavca.
Predstavitev publikacije, na kateri bodo sodelovali avtorji in avtorice razprav iz Makedonije in Slovenije, bo v četrtek, 6. decembra 2018, v dvorani Slovenskega gledališkega inštituta (1. nadstropje, Mestni trg 17, Ljubljana).