Diskurzivni salon

:
:
Pogovor in predavanje

Po uvodu v razstavo Roževina zgodovine, ki ga pripravlja kuratorka Katja Kobolt, ob 18.30 sledi pogovor z Milijano Babić in Ano Ajduković, naslovljen 3. izmena: Sklenjen krog umetniškega procesa. Ob 19.30 je na sporedu predavanje Ayşe Güleç Kaj saloni za nego nohtov povedo o migracijah in režimu trga dela?

 

Ana Ajduković in Milijana Babić: 3. izmena: Sklenjen krog umetniškega procesa

Soavtorici 3. izmene, umetniškega dela v obliki revije in oglasnega panoja bosta spregovorili o svojih izkušnjah v tem projektu od njegove zasnove do realizacije, začenši z njunim specifičnim sodelovanjem, s katerim sta združili teoretske in umetniške vidike. Med šestmesečnimi terenskimi raziskavami, opravljenimi na avtentičnih prizoriščih za proizvodnjo »zaželenega« ženskega videza, sta si pridobili globlji uvid v tisto, kar je bilo njuno teoretsko izhodišče: da je prizadevanje za zunanji videz prav tako delo. Poleg samega vzdušja »lepotilnih salonov«, kjer ženske prebirajo ženske revije, medtem ko čakajo na obravnavo, je tudi zbrano gradivo njuno delo usmerilo k specifičnemu posegu v žensko revijo, ki se v umetniški obliki vrača v salone. Po drugi strani je sodelovanje z žensko revijo pokazalo kompleksen odnos med slednjo in temo umetniškega dela. Nazadnje je prišlo do projekta znotraj projekta, saj je umetnica za publikacijo (priloga revije Gloria Glam) privzela vlogo modela in bila deležna številnih komentarjev, povezanih s preobrazbo svojega videza. 

 

Ayşe Güleç: Kaj saloni za nego nohtov povedo o migracijah in režimu trga dela? 

Predavanje o razmerjih med lepotnim delom, migracijami in protirasističnimi gibanji v Nemčiji. 

V angleščini.

Vstop prost.

Produkcija: Mesto žensk, v okviru evropskega projekta BE PART, ki ga sofinancira program Evropske unije Ustvarjalna Evropa. Partnerji: Goethe-Institut Ljubljana, District Berlin, Galerija Škuc, Akademija za likovno umetnost in oblikovanje Univerze v Ljubljani; podpora: Ustvarjalna Evropa, Evropski socialni sklad, Ministrstvo za kulturo, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport – Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad (študentski raziskovalni projekt ŠIPK – »Projektno delo z negospodarskim in neprofitnim sektorjem – Študentski inovativni projekti za družbeno korist 2019/2020«), Ministrstvo za javno upravo, Mestna občina Ljubljana, Goethe-Institut Ljubljana.