Uprizoritve

Ō

Ōs

SNG Nova Gorica, Teatr Osobnjak Sankt Peterburg
0
A
Mario Kovač

A je to

Gradsko kazalište Trešnja, Zagreb (HRV), Nu:Write Theatre Festival Zagreb (HRV)
10

Abežeda

Lutkovno gledališče Nebo
8
Tomaž Svete/Ivo Svetina

Ada

Slovensko komorno glasbeno gledališče
6,8

Adijo, pa misli kaj name

Ana Duša, Zvezdana Novaković
0

Aero

Gledališče Odivo, Banská Bystrica, Slovaška
0
Jose

Afriško sonce

Gledališče Malih Velikih
0,7
Nebojša Pop Tasić

Agatha

Cankarjev dom, Talija - ustvarjalni laboratorij
9

Ah, Joe!

Moment
0
Giuseppe Verdi

Aida

Cankarjev dom, Opera in balet SNG Maribor
10
Giuseppe Verdi

Aida

Festival Ljubljana, Slovenska filharmonija, Opera in balet SNG Maribor, Hrvaško narodno gledališče Split
9

Akcije

LJUZGO Team (SLO/ITA/COL/FRA)
7
Ira Ratej

Akord za akordom

Cankarjev dom, Ministrstvo za zunanje zadeve
0
Vladimir Bartol – Jan Krevatin

Alamut

Gledališka šola Gledališki trening Gledališča Koper
0
Emanuele Aldrovandi

Alarmi!

Slovensko ljudsko gledališče Celje
8,2
Lewis Carroll

Alica v čudežni deželi

Anton Podbevšek Teater, Lutkovno gledališče Ljubljana
0
Susan Sontag

Alice v postelji

SNG Drama Ljubljana
0
Gašper Kunšek, Žigan Krajnčan

Alien Express: Drugi let

Flota, Kino Šiška - Center urbane kulture, Dijaški dom Ivana Cankarja
0

Alkimisti iščejo srečo

SIA Cardboard town (LAT)
0

Alonzo King Lines Ballet

Alonzo King Lines Ballet
0
Borivoj Radaković

Amaterji

Mestno gledališče Ptuj
0
Maja Gal Štromar

Amelia E.

SNG Drama Ljubljana
0
Lev Nikolajevič Tolstoj

Ana Karenina

Mladinski oder Kranj, Gledališka skupina Gimnazija Kranj
10

Anarhija

Societat Doctor Alonso & Semolina Tomić (ES)
0

Andante

Markeline (ESP)
0
Umberto Giordano

Andrea Chénier

Opera in balet SNG Maribor
9
Maja Haderlap

Angel pozabe

SNG Drama Ljubljana
8,8
Desa Muck

Anica in grozovitež

Gledališče Koper
10

Annonciation – La Stravaganza

Hrvaško narodno gledališče Zagreb
0
Sofokles

Antigona

SNG Drama Ljubljana
9
Sofokles

Antigona

Gledališka šola Gledališki trening Gledališča Koper
0
Grigor Vitez

Antonton

SNG Nova Gorica
10

Aqua Forte

Ilotopie (FRA)
0

Aquariom

Aerial circus (CRO/SLO)
0
Yasmina Reza

Art

Mestno gledališče Ptuj
0
Lino Marrazzo

Artemisia Gentileschi, srečanje

Slovensko stalno gledališče Trst
0
Olja Grubić

Artistas

Društvo Škuc, Zavod Omrežje
0
Joseph Kesserling

Arzenik in stare čipke

Kulturno društvo Golobar Bovec
10
Ivo Andrić

Aska in volk ali Ples za življenje

Mestno gledališče Ptuj, Gledališče Labirint, Društvo lutkovnih ustvarjalcev
0

Assemble yourself / Sestavi se

Plesni teater Ljubljana
0

Atlas podrhtavanja

Corners triangle
0
Tit Makcij Plavt

Aulularia

Dramska skupina F. B. Sedej, Števerjan
10
Pierre Soletti

Avgust ne razume več tega sveta

Hiša otrok in umetnosti, Collectif Ma-Théâ (Centre de Création pour l'Enfance)
9,8

Avtorski projekt

Slovensko mladinsko gledališče, Maska
0

Azil

Babok (Nizozemska)
0
B

Ba Bu

Lutkovno gledališče Pupilla, Lendava
0 Kakovostna predstava za otroke Kakovostna predstava za otroke
Andrej Rozman Roza

Baal

Slovensko mladinsko gledališče
6,2

Babica iz Jajčka

Iva Procházková, Katarina Aulitisová
10

Bacek, ki je padel z neba

Naivno gledališče Liberec, Češka
0

BACH PROJECT

Aterballetto
0

Balet 100

SNG Opera in balet Ljubljana
7,9

Banda bere

Lutkovno gledališče Maribor, Banda ferdamana
0

Banditi / Bandoleros

Grupo DC Arte (COL)
0
Carlo Goldoni – Predrag Lucić

Barufe

Gledališče Koper, Istarsko narodno kazalište Pula (Hrvaška), SNG Nova Gorica, Slovensko stalno gledališče Trst
8,9
Roberto Frabetti

Barve vode

La Baracca - Testoni Ragazzi
0

Bastien in Bastiena

Čarobna dežela
0
Nebojša Pop-Tasić

Bedenje

SNG Drama Ljubljana
10

Bela mačica

Društvo lutkovnih ustvarjalcev, Gledališče Labirint
0
Claude Aveline

Beli mucek, ki je bil čisto črn

Hiša otrok in umetnosti, Lutkovno gledališče Fru Fru
8
Jack London, Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček

Beli očnjak

Gledališče Drak, Hradec Králové, Češka
0
Nassim Soleimanpour

Beli zajec, rdeči zajec

Volcano Theatre, AGRFT, Necessary Angel, Wolfgang Hoffmann
0
Yasmina Reza

Bella figura

Mestno gledališče ljubljansko
6,9
Yasmina Reza

Bella figura

Hrvaško narodno gledališče Zagreb
0

Beraška opera

SNG Nova Gorica
6,1

Beraški bal

Kolektiv Tretja roka (INTL)
0

Bert

Lutkovno gledališče Ljubljana
0 Kakovostna predstava za otroke Kakovostna predstava za otroke
Berta Bojetu - Boeta

Besede iz hiše Karlstein

Lutkovno gledališče Maribor, Umetnostna galerija Maribor, Umetniško društvo KONJ
8,7

Beseglase

Vindauga
0
Andrej Jus (v sodelovanju z igralsko ekipo)

Besne basni

Šentjakobsko gledališče Ljubljana
10

Biblija, prvi poskus

SNG Drama Ljubljana
4,7

Bilo je nekoč v Afriki 1

Plesna izba Maribor, Tina Sovič, Koruzno zrno, Zavod Mars
0
Simone Aughterlony

Biofikcija

Simone Aughterlony (DE/CH/GB)
0

Birokrati

Sita Celica
0
Jelena Sitar, Igor Cvetko, Rok Glavan

Biseri med platnicami

Hiša otrok in umetnosti, Lutkovno gledališče Zapik, Antikvariat Glavan
10

Bitja teme

ŠUGLA
6,8
Boris Bakal

Bitka na Neretvi

Bacači Sjenki, Kulturno informativni centar Zagreb (HRV)
0

Bizart

Cia. Circadi (ITA/ESP)
0

Black and white

Národní divadlo Brno
0

Blago(r) narodu

Plesni teater Ljubljana
9

Blazinec

Gledališče Zarja Celje
0
Magdalena Reiter

Bližnji plani

Plesni teater Ljubljana, Zavod Mirabelka
0

Bob - The best of Bassi

Leo Bassi (ITA, ŠPA)
0
Anja Štefan

Bobek in barčica

Lutkovno gledališče Ljubljana
0

Bobni v noči

Amaterski mladinski oder SNG Nova Gorica
10

Bodi previden

Mallika Taneja (IN)
0
Yasmina Reza

Bog masakra

Drama SNG Maribor
8,2
Yasmina Reza

Bog masakra

Šentjakobsko gledališče Ljubljana
7
Yasmina Reza

Bog masakra

Kraljevsko pozorište Zetski dom (ME)
0

Bolan človek

Gledališče Glej
5
Aleksej Mironov

Bon Voyage!

Aleksej Mironov (Rusija)
10
Conor McPherson

Božiček

Mestno gledališče Ptuj, Mini teater
0

Božji delec

Cankarjev dom, Slovensko komorno glasbeno gledališče, Slovenski tolkalni projekt
0

Božji nasmeh

Slovenska prosvetna zveza Celovec, Avstrija
10

Brez besed

Cia. Teatral Devenir (ARG)
0
Mattias Brunn

Brez solz za pedre

Cankarjev dom, Gledališče Škuc
8,8
Vlado Repnik Gotvan

Brezimna

Kino Šiška - Center urbane kulture, GVRbabaLAN
0

Brezmadežna/Immaculata

Drama SNG Maribor
9,1
Bara Kolenc

Brina

KUD Samosvoj, Zavod Moja kreacija Maribor
0
Milan Jesih

Brucka ali Obdobje prilagajanja

Šentjakobsko gledališče Ljubljana
9
Tamara Matevc

Brundagrrrrom!

Gledališče Koper
7,5
Hans Krasa

Brundibar

Glasbena matica Ljubljana, Cankarjev dom, Slovensko komorno glasbeno gledališče, Akademija za glasbo
5,1

Brutalci

KUD Transformator, Društvo Matafir
10
Doris Uhlich

Bum teles

Tanzquartier Dunaj, insert (Theaterverein)
0
Fran Milčinski

Butalci

Gledališče Koper
5
C

Cabaret

Cirko Balkana (CRO/SRB)
0

Café Evropa

Gledališče Glej
0

Calais, Calais

Pekarna Magdalenske mreže
0

Cankar strip

Zavod Škrateljc
9
Georges Bizet

Carmen

SNG Opera in balet Ljubljana
7,8
Carl Orff

Carmina Burana

SNG Opera in balet Ljubljana
0
Hans Christian Andersen

Cesarjeva nova oblačila

Lutkovno gledališče Maribor, Gradsko kazalište lutaka Rijeka, Hrvaška
0
Žigan Krajnčan, Gašper Kunšek, Jan Krmelj

Chorus

Kino Šiška - Center urbane kulture, Zavod Exodos, Alien Express, Plesna šola Urška, Urban Roof
7,8
Kaja Janjić

Cianoza

Plesni teater Ljubljana, Forum Ljubljana, KUD Nor Kranj
0

Cirkus Ganibilo

Lutkovno gledališče Pupilla, Lendava
7

Cirkus Kolibris

Čupakabra
10

Cirkus Tresoldi

Luca 3soldi (ITA)
0
Metka Damjan, Aja Kobe, Svetlana Patafta

Coprnica Dragica

Lutkovno gledališče Maribor, Puna kuća (HRV)
0
CJ Johnson

Cucki

Mestno gledališče Ptuj
5,3

Cuckoo

Kunstenwerkplaats Pianofabriek, Bâtard Festival
0

Cuker

Via Negativa, Bunker
0
Maurizio Soldà

Cukrbomba

Slovensko stalno gledališče Trst, Društva Studio Giallo
0

Cvetje v jeseni

Festival Ljubljana
6,4
Č
Tone Partljič

Čaj za dve

Prosvetno društvo Štandrež
0

Čakačaka

Alenka Marinič, Hannu Risku, Julie Doyelle, Matthieu Loos
0

Čakajoč Supermana

SNG Drama Ljubljana, AGRFT
0
Nejc Gazvoda

Čakalnica

Siti Teater BTC, Kreker
9

Čaplji

Cirque Hirsute (FRA)
10
Wolfgang Amadeus Mozart

Čarobna piščal

SNG Opera in balet Ljubljana
7
Arnold Lobel

Čarovnik barv

Lutkovno gledališče Maribor, Lutkovna organizacija, ki jo potrebujemo – LOFT, Zagreb (HR)
2,2 Kakovostna predstava za otroke Kakovostna predstava za otroke
Jure Karas

Čarovnik Nik

Bimbo teater, Siti Teater BTC
0

Čas izgorevanja

Plesni teater Ljubljana, Festival Ukrep
0
Lea Menard

Čebula

KUD Baobab, Lea Menard
0

Čez noč

Center plesa Maribor
0

Čisto mesto

Anestis Azas & Prodromos Tsinikoris (GR)
0

Člen 19

Alkantara Festival (Pt), Teatro Académico Gil Vicente, Pensamento Voador (PT)
0

Človek naj bo sojen po sanjah

AMANART, Zavod za kulturne dejavnosti
0

Človek, ki je gledal svet

Slovensko mladinsko gledališče
8,5
Mitja Lovše

Človek, ki je prodal svet

Društvo kvalitetnih kulturno-umetniških praks Smehomat
0

Človek, ki je prodal svet

Pocket Teater Studio, Zavod Na robu
10
Pia Vatovec, Petra Zupančič

Črna skrinjica

AGRFT, Center kulture Španski borci, Društvo štirje letni časi
10

Črni petek

VITKAR Zavod
0

Čudež škrlatnega jadra

Teatrol-theater (RUS)
0
Daniel Glattauer

Čudežna terapija

Mestno gledališče ljubljansko
4,4
Barbara Vidovič

Čudežno potovanje

Talija - ustvarjalni laboratorij
0
Jure Karas

Čudovita

Slovensko stalno gledališče Trst, Siti Teater BTC
0
Dagmar Dachauer

Čudovita leta

Plesni teater Ljubljana
7

Čudoviti svet Brunette Bros.

Brunette Bros. (DEN)
0
Svetlana Makarovič

Čuk na palici

Saša Klančnik, Zavod KULT
10
Prikaži več