Uprizoritve

H
William Shakespeare

Hamlet

Drama SNG Maribor
7,3
William Shakespeare

Hamlet

Slovensko stalno gledališče Trst
7,8
Jaka Andrej Vojevec

Hamlet pa pol

Celinka, društvo ustvarjalk sodobnega plesa, Cankarjev dom, Zavod Bufeto
9 Kakovostna predstava za otroke Kakovostna predstava za otroke
Henrik Ibsen

Hedda Gabler

Drama SNG Maribor
9,3

Heidi

Gledališče Celje
0
Ingmar Villqist

Helverjeva noč

Prešernovo gledališče Kranj, Gledališče Škuc
9,7

Hinkemann

Zagrebačko kazalište mladih (Hrvaška)
0
Rada Kikelj Drašler

Hiromantka

Rada Kikelj Drašler
0

Hiša

Sofie Krog Teater (Danska)
9

Hitchcock

Slovensko mladinsko gledališče
9,8
Ivan Cankar

Hlapci

SNG Drama Ljubljana
5,1

Hlapci

Slovensko mladinsko gledališče
0
Dean Burry

Hobit

Slovensko komorno glasbeno gledališče, Glasbena matica Ljubljana, Akademija za glasbo, Cankarjev dom
7
Irena Pivka, Brane Zorman

HODI.TI

CONA - zavod za procesiranje sodobne umetnosti, Mesto žensk
0
Rosana Cade

Hoditi:Držati

Rosana Cade (VB)
0

Hoduljarji

Čupakabra
0
Jacques Offenbach

Hoffmannove pripovedke

SNG Opera in balet Ljubljana
3,8

Hop!

Cie. Fracasse de 12 (FRA)
0

Hopsasa

Pina in Pepolina
0

Hora – Cantata

Opera in balet SNG Maribor
6,7

Hotel

Cirque Éloize, Kanada
0
Ödön von Horváth

Hotel Bellevue

Hrvaško narodno gledališče Varaždin
0

Hrepenenje traja dlje

Penny Arcade (ZDA)
0
Momo

Hulahop

Momo (GER)
0
Andrej E. Skubic

Hura, Nosferatu!

Združenje Dravet sindrom Hrvaška
0
I
Milan Grgić

I ❤ Njofra

Mestno gledališče Ptuj
0
Mirel Knez

Ibsenove ženske

Pocket Teater Studio
10

iCankar

Mestno gledališče Ptuj, Cankarjev dom, Zavod Margareta Schwarzwald
8,6 Kakovostna predstava za otroke Kakovostna predstava za otroke
Oscar Wilde

Idealen soprog

Šentjakobsko gledališče Ljubljana
8,4
Marie Henry in Transquinquennal

Idiomatic

SNG Nova Gorica, Transquinquennal, Théâtre de Liège in DC&J Création (Belgija), Teatrul Național Marin Sorescu Craiova (Romunija), Théâtre de Choisy-le-Roi (Francija), Det Norske Teatret Oslo (Norveška), European Theatre Convention
0
Lars von Trier

Idioti

Slovensko mladinsko gledališče
3,6
Gerald Weber, Vid Sodnik

IGLU se spogleduje: Stoli

IGLU - Improvizacijsko gledališče Ljubljana
0
Bill T. Jones/Arnie Zane Company

Igra in igra

Bill T. Jones/Arnie Zane Company
0
Jacob Banigan

Igra smrti

Theater im Bahnhof (Avstrija)
0
Laurent Chétouane, Mikael Marklund

Igra(m) / Je(u)

Laurent Chétouane (FR) & Mikael Marklund (SE)
0

Ikar

Southpaw Dance Company
0
Rok Sanda

Ikarus

Little Rooster Productions, KCPT Šentjernej
10
Homer

Iliada

SNG Drama Ljubljana, Mestno gledališče ljubljansko, Cankarjev dom
7,9

Ime mi je Vida

Gledališče DELA
0

In tako dalje in tako naprej

Via Negativa, Oblivia, Finska
0

Incognito

Lali Ayguadé
0
Barbara Kanc

Iskanja brez naslova

EMANAT, Galerija Škuc, JSKD Ljubljana, Galerija Photon
8
Lot Vekemans

Ismena, njena sestra

Slovensko stalno gledališče Trst
6
Polona Vetrih

Ivana

Narodna galerija
7,5
Anton Pavlovič Čehov

Ivanov

SNG Drama Ljubljana
7,9

Iz kokona

Gledališče Glej
0
Sara Janašković, Jan Rozman

Izbrano telo

EMANAT, Plesni teater Ljubljana
0
Mariantònia Oliver

Izjemne dame (Las Muchísimas)

Plesni teater Ljubljana, Teatre Principal de Palma, EiMA Creació, Cankarjev dom
10
Iza Strehar

Izkoristi in zavrzi me

Mestno gledališče ljubljansko
10

Izobčenke

SNG Drama Ljubljana
0

Izruvani

UnderTree
0
Anton Podbevšek

Izumitelj na Zemlji

Anton Podbevšek Teater
5,8

Izza ogla

Papelito
0
J
Rob Becker

Jamski človek

Siti Teater BTC, Gustav film, Theater Mogul
10

Janček Ježek

Lutkovno gledališče Maribor, Evropska prestolnica kulture
7,1
Andrej Rozman Roza

Janko in Metka

Mini teater, Drama SNG Maribor
8,1

Janko in Metka

Lutkovno gledališče Maribor
0

Janko in Metka

Gledališče nekega Edija (ČEŠ), Studio Damuza (ČEŠ)
0

Japonske pravljice

Maki-Fun (JAP), Slovenski gledališki inštitut (SLOGI)
0
Harold Pinter

Jašek

Gledališče Koper
0
Vinko Möderndorfer

Jaz, Batman

Prešernovo gledališče Kranj
4,1
Oliver Frljić

Jazbec v Kerempuhu

Satirično gledališče Kerempuh, Zagreb, hrvaška
0
Robert Harling

Jeklene magnolije

SNG Nova Gorica, Gledališče Koper
7,3
Simona Semenič

jerebika, štrudelj, ples pa še kaj

Slovensko mladinsko gledališče, Maska
8,5
Niel Simon

Jetnik druge avenije

Šentjakobsko gledališče Ljubljana
0
Oscar Wilde

Jetniška balada

Društvo za umetnost Avgus, Mini teater, Gledališče Škuc
0 Kakovostna predstava za otroke Kakovostna predstava za otroke
Conor McPherson

Jez

SNG Drama Ljubljana
9

Jonny in Sybil

Skupina Miaow, Toulouse, Francija
0

Jovan

Lutkovno gledališče Bufos, Atene, Grčija
0
Lot Vekemans

Juda

Slovensko stalno gledališče Trst
9
Asher Kravitz

Judovski pes

Mini teater, Prešernovo gledališče Kranj, Judovski kulturni center Ljubljana
3,3

Jugoslavija, moja dežela

Gledališče Koper, Narodno gledališče Republike Srbske, Banja Luka
0
Georg Friedrich Händel

Julij Cezar v Egiptu

HNK Ivana pl. Zajca, Reka (HR)
0

Junak

Cirkul’Art, Slovaška
0

Junak našega časa

Slovensko komorno glasbeno gledališče
10

Jutri bo konec

Zirkus Morsa (NEM/FRA)
0
K

Kabaret Tiffany

ŠKUC – Kulturni center Q/Klub Tiffany
0
Andrej Rozman Roza

Kabareté Simplozij

KUD France Prešeren, Rozinteater
0

Kaj bi, Che bi

Hiša kulture Celje
0
Luigi Pirandello

Kaj je resnica

Jugoslovensko dramsko pozorište (SRB)
0

Kaj pa zdaj? Impro priprava

Pionirski dom – Center za kulturo mladih, Društvo za kulturo in izobraževanje IMPRO
0
Sabrina Morena, Martina Kafol, Martin Lissiach, Daniel Dan Malalan

Kako postati Slovenci v 50. minutah

Slovensko stalno gledališče Trst, Glasbena matica Ljubljana, Kulturno društvo Raz/seljeni
0
Evin Hadžialjević

Kakor dih

AGRFT, Plesni teater Ljubljana
10

Kalakuta republika

Faso Danse Théâtre
0
Tina Valentan

Kalipso

Mesto žensk, Plesni teater Ljubljana, Plesna izba Maribor
9

Kam so izginile nogavičke?

Mestno lutkovno gledališče Reka (HR)
0

Kamišibaj

Malo pa papirnato gledališče
0

Kampiranje

Jošt & Veronika
0

Kao in Maki

Gledališče Radost, Brno (CZ)
0

Kaos kabaret

CirkoBalkana (CRO/SRB)
0

Kapitan Dada

Kud LJUD
9,2

Kar (Sedmina)

Studio Damuza (ČEŠ), Teatro Matita
10

Kar bomo želi

Gledališče Glej
10
Andrew Bovell

Kar vem, da je res

Mestno gledališče ljubljansko
0
Jure Novak

Karaoke

Mestno gledališče ljubljansko
0

Kartagina

Signdance Colective (GBR/USA)
0

Kaštranka

Gledališče Virovitica, Lutkovno gledališče Zadar
0
Edward Albee

Kdo se boji Virginie Woolf?

Residenztheater München (Nemčija)
0

Kekec

Opera in balet SNG Maribor
4,8 Kakovostna predstava za otroke Kakovostna predstava za otroke

Kikí

Društvo VLU, Galerija Škuc
10
Guy Nader

Kjer se skrivajo stvari

BIPOD - Beirut International Platform of Dance
0
The Carpetbag Brigade

Klicanja

The Carpetbag Brigade (USA)
0

Klicni center

Slovenska filantropija, Pankultikum
0
Katja Povše, Saša Jovanović in Tina Oman

Klobuk gospoda Konstantina

Gledališče Labirint, Društvo lutkovnih ustvarjalcev
0
Markus Tekiu & Dawit Lakwe

Klobuki

Markus Tekiu & Dawit Lakwe (ERI)
0

Knedl

Zavod za družabno raziskovanje in medkulturno razumevanje
0

Ko bom velik ...

Lea Menard, Studio XXV
0

Ko ko komedija

Špas teater
0

Ko odprem oči

Lutkovno gledališče Pupilla, Lendava
0

Kocka je padla

Sepate Kapate
0

Kocke

Lutkovno gledališče Maribor
0
Milko Lazar

koda L

SNG Opera in balet Ljubljana
0
Isabelle Schad

Kolektivni poskoki

Art Stations Foundation, Goethe-Institut Varšava
0

Kolut 110

Gledališče Glej
0
Beno Novak, Ana Romih

Koncert telesa

Kulturno društvo Qulenium, Plesni teater Ljubljana
0
Maša Kagao Knez

Koncert za mam

KUD Baobab, Studio XXV, Plesni teater Ljubljana, Slovensko prosvetno društvo Rož, Zagrebški plesni ansambel
0
Janez Vrečko

KONS:O:VEL

Anton Podbevšek Teater, Studio humanitatis
7,2
Patrick Süskind

Kontrabas

Hiša kulture Celje
0

Korak v pravo smer

Via Negativa
0

Kosovirijaaaaaaaaa

Plesna izba Maribor
0
Svetlana Makarovič

Kosovirja na leteči žlici

Slovensko ljudsko gledališče Celje
9,5
Simon Longman

Koščki svetlobe

Mestno gledališče ljubljansko
0

Kozlovska sodba

Teater Cizamo
0
Janusz Korczak, Ana Duša

Kralj Matevžek Prvi

Lutkovno gledališče Ljubljana
5
Ivan Cankar

Kralj na Betajnovi

Slovensko stalno gledališče Trst
10
Alfred Jarry

Kralj Ubu

Gledališče Virovitica
0
Manlio Santanelli

Kraljica mati (Regina madre)

Mestno gledališče Ptuj, Gledališče Koper
4,2

Kranjska popevka

Juš Milčinski, Sašo Stare
0

Krasni novi svet

SNG Drama Ljubljana, Senzorium
7,5

Kravljica

Piki Teater (SK)
0
Carlo Goldoni

Krčmarica Mirandolina

Slovensko stalno gledališče Trst
0
Sigrid Stigsdatter Mathiassen

Kreda / Kalk

Sigrid Stigsdatter Mathiassen (DK)
0
Tena Štivičić

Kresnice

Mestno gledališče ljubljansko
5,9
Saška Rakef

Krhanje lepote

Cankarjev dom, CONA - zavod za procesiranje sodobne umetnosti
8
Rainer Werner Fassbinder

Kri na mačjem vratu

Mestno gledališče ljubljansko
7,2

Kri/Brata

Festival de Marseille
0

Krickrac, to sem jaz!

Plesni teater Ljubljana, AEIOU, gledališče za dojenčke in malčke, Kolektiv uprizoritvenih umetnosti VRUM (HRV)
0 Kakovostna predstava za otroke Kakovostna predstava za otroke

Krik vsakega dne

Les Anges au Plafond, Théâtre 71, scène national Malakoff (FR)
0

Krvava izba

Vodnikova domačija Šiška, Zavod Homo Narrans, Kino Šiška - Center urbane kulture, Mladinska knjiga
10
Federico Garica Lorca

Krvave svatbe

Srbsko narodno gledališče Novi Sad, JU "Grad Teatar" Budva
0
Viktor Parma

Ksenija

SNG Opera in balet Ljubljana
7,5
Lucie Félix

Kuku

Collectif Ma-Théâ (Centre de Création pour l'Enfance), Festival Mondial de Marionnettes de Charleville-Mézières (FR), Lutkovno gledališče Ljubljana
10 Kakovostna predstava za otroke Kakovostna predstava za otroke

Kvadrat

Danijela Zajc
0
L
Giacomo Puccini

La Bohème

Opera in balet SNG Maribor
0
Marguerite Duras

La musica II

Cankarjev dom, Pocket Teater Studio
7
Peter Iljič Čajkovski

Labodje jezero

SNG Opera in balet Ljubljana
7,6
Maša Kagao Knez, Marko Gregorčič – Murat

LakeLess

Studio XXV, Plesni teater Ljubljana, Siti Teater BTC
0
Matija Solce

Laponske pravljice

Lutkovno gledališče Ljubljana
0

Lasnica

Alkantara Festival (Pt), Maria Matos Municipal Theatre
0

Lažna dojka

Daniel Petković, Urban Belina
10

Le eden med mnogimi

DD Dorvillier (US/FR), Sébastien Roux (FR)
0
Igor Stravinski

Le Sacre du printemps

Opera in balet SNG Maribor, Evropska prestolnica kulture
0
Peter Handke

Lepi dnevi v Aranjuezu

Slovensko stalno gledališče Trst
8,3

Lepo je biti revež!

Sepate Kapate
0

Lesena noga

Gledališče Drak, Hradec Králové, Češka
0

Leti, leti, pikapolonica

Lutkovno gledališče Sampo, Helsinki, Finska
0

Lev in miška

Lutkovno gledališče Tri
0

Lezbos

Biteater
0
Barbara Vidovič

Lili in ptice pravice

Talija - ustvarjalni laboratorij
10
Ken Ludwig

Ljjubezen, strast in grdi puloverji

Šentjakobsko gledališče Ljubljana
0

Ljubezenska zgodba

Teatrosk (MKD)
0

Ljubezenske pesmi

Slovensko komorno glasbeno gledališče
0
Elaine Murphy

Ljubi moj

Slovensko ljudsko gledališče Celje
8,9
Uri Turkenich

Ljubim svoje plesalce

Ehrliche arbeit – freies Kulturbüro (NEM), EN-KNAP
0
Stephen Karam

Ljudje

SNG Drama Ljubljana
8,5
Nejc Gazvoda

Ljudje, kot smo mi

Anton Podbevšek Teater, Cankarjev dom
0
Molière

Ljudomrznik

Slovensko ljudsko gledališče Celje
6,4
Gregor Strniša

Ljudožerci

Drama SNG Maribor
8,9

Loop the loop

JSKD Maribor , KD Center plesa Maribor, Plesni teater Ljubljana
0
Oona Doherty

Lov na upanje

Arts Council of Northern Ireland, British Council 2015–2016
0
Svetlana Makarovič

Lovec na ljudi

Aphra Tesla Operating System Incorporated / Infundibulum
9,9
Gaetano Donizetti

Lucia di Lammermoor

SNG Opera in balet Ljubljana
0
Giuseppe Verdi

Luisa Miller

SNG Opera in balet Ljubljana
0
Iuna Ornik

Luna

Mestno gledališče Ptuj, Gledališče Lalanit, Društvo lutkovnih ustvarjalcev
0
Prikaži več