Dokumentarna radijska igra Samota je drugi del radijske trilogije Samota – generacije izolacije, kamorkoli greš, maska na faci je, ki je nastala v sodelovanju med režiserko Špelo Kravogel in tonskim mojstrom Matjažem Mikličem. Odločila sta se raziskati vpliv šolanja na daljavo na mladostnike. To jima uspe z reprezentacijo z vidika različnih diskurzov sodelujočih igralcev in sogovorcev. Fokusirata se na osebno izpoved, psihologijo in antropologijo. Vse skupaj pa povezujejo freestyle glasbeno-zvočni vložki. V dokumentarni radijski igri je moč slišati dijakinjo Zojo, psihologa dr. Kristijana Muska Lešnika, kliničnega psihologa dr. Tristana Riglerja, antropologa dr. Dana Podjeda in duet Um&Kuna freestyle show. Skupaj tako uspejo ustvariti kompleksno celostno podobno z jasnim sporočilom.
Dokumentarna trilogija je del projekta B-AIR programa Ustvarjalna Evropa.
Radijska igra Nemi lik v režiji Ane Krauthaker je nastala po uprizoritvenem besedilu slovenske dramatičarke Simone Hamer, v sodelovanju z dramaturginjo Vilmo Štritof, tonsko mojstrico Sonjo Strenar ter glasbenikom Goranom Krmacom.
Glavna tematika igre je nemost posameznika, pri čemer problematizira aktualna vprašanja utišanosti v socialno-družbenem kontekstu. Protagonistka, ki jo odigra Anja Novak pojasnjuje okoliščine svoje nemosti, ki jih uravnavajo vzorci časa digitalizacije in okolja, kar pripomore k temu, da glas dobijo tisti, ki nimajo priložnosti (spre)govoriti.
Radio Slovenija se s tema dvema igrama že tradicionalno uvršča med nominirance enega najpomembnejših festivalov avdiovizualne umetnosti, ki poteka že od leta 1987.