Gibanica

Bara Kolenc, Loup Abramovici, Teja Reba

Danes je jutrišnji včeraj

KUD Samosvoj, Zavod Exodos
Andreja Rauch Podrzavnik

Čas telo trio

Federacija
Matej Kejžar

Hit

Plesni teater Ljubljana, Pekinpah
Milan Tomášik

Sezona lova

Plesni teater Ljubljana, EN-KNAP, MT
Jurij Konjar

Za Juliana Mer-Khamisa

Jurij Konjar
Irena Tomažin

Okus tišine vedno odmeva

Cankarjev dom, Maska, EMANAT
Barbara Kanc

Iskanja brez naslova

EMANAT, Galerija Škuc, JSKD Ljubljana, Galerija Photon
Leja Jurišić, Teja Reba

Druga svoboda

Bunker, Pekinpah
Maja Kalafatić, Maria de Dueñas Lopez

Betwixt

JSKD Ljubljana, Double Ganger DG Collective, Kubik Fabrik (Španija)
Maja Delak

Kaj če

Plesni teater Ljubljana, Mesto žensk, EMANAT
Jurij Konjar

V iskanju mirovanja

Martin Kilvady (SK), Jurij Konjar
Sebastijan Geč, Milan Loviška, Otto Krause

Po tem, torej zaradi tega

Tanzquartier Dunaj

Nagrade, podeljene na festivalu

1. Nagrada Gibanice 2015 za najboljšo predstavo po izboru strokovne žirije: Irena Tomažin Okus tišine vedno odmeva

2. Nagrada Gibanice 2015 za najboljšo predstavo po izboru občinstva: Irena Tomažin Okus tišine vedno odmeva

3. Nagrada Ksenije Hribar 2015 za življensko delo: Mateja Bučar

4. Nagrada Ksenije Hribar 2015 za koreografa/avtorja: Andreja Rauch Podrzavnik

5. Nagrada Ksenije Hribar 2015 za plesalca/performerja: Jurij Konjar

6. Nagrada Ksenije Hribar 2015 za pedagoga: Kolektiv plesnih pedagogov Srednje vzgojiteljske šole in gimnazija Ljubljana (SVŠGL) – umetniška gimnazija, smer sodobni ples: Maja Delak, Mojca Dimec, Nina Fajdiga, Andreja Kopač, Vita Osojnik, Sinja Ožbolt, Špela Repar Lomovšek, Petra Pikalo, Dušan Teropšič, Nataša Tovirac, Tina Valentan, Urška Vohar in ravnatelj šole Alojz Pluško

7. Nagrada Ksenije Hribar 2015 za oblikovalca zvoka: Tomaž Grom

8. Nagrada Ksenije Hribar 2015 za oblikovalca svetlobe: Luka Curk

9. Nagrada Ksenije Hribar 2015 za kritika/teoretika/dramaturga: Jasmina Založnik

10. Nagrada Ksenije Hribar 2015 za producenta: Petra Hazabent