Deklica Ana najde v žemljici zlat prstan. Takoj prične iskati, kdo ga je izgubil.
Milan Dekleva je zapisal:
Gledališče Unikat s svojo novo igro za najmlajše dokazuje, da je lahko učenje in spoznavanje prijetno in zabavno. Seveda pa igra "Od kod si, kruhek?" ne pojasnjuje sveta tako, da bi ga do konca "odčarala."
Avtorji igre se zavedajo, da je realnost vedno pravljična in da je otrokom običajna vsakdanjost čudežna. Vprašanja kaj je v naravi stvari ni mogoče ločiti od vprašanja kaj je v naravi človeka. Zlat prstan je sicer simbol pravljičnega, mitičnega, vzvišenega sveta, a je tudi prispodoba pragmatičnega, pritlehnega, dacarskega življenja. Zlati prstan požene zgodbo, na kateri odkrivamo, kako nastane kruh in kako nastanejo človeška grabežljivost, pohlep, modrost in dobrota. Humorna karakterizacija likov (poklicev), privlačna zvočna podoba mjuzikla, pregledna režija in spretno poigravanje s figurativno močjo jezika so aduti radijske igre "Od kod si, kruhek".
Avtorjem igre je uspelo igraje prehoditi pot do otroških src in njihovih zvedavih in lačnih oči. Speljali so vodo na njihov mlin; prepričan sem, da bodo najmlajši radi spremljali malo junakinjo Ano na njeni pustolovščini.
Niti malo dolgočasni pustolovščini: za spoznanje, da imamo toliko sveta, kolikor ga darujemo drugim, se že splača zlasati s trgovci z novci! "Od kod si, kruhek?" je, na kratko, nezatežena didaktična in vzgojna igra - in kaj lahko boljšega otrokom sploh ponudimo? Mar niso rekli že stari latinci: dolce et utile, to je zakon ustvarjalnosti!