Matija Solce, snovalec in programski koordinator, poudarja vizijo festivala, ki bo aktivirala družbo v odpiranju vrat neznancem ali sosedom, ki bo vzpostavila komunikacijo med gostitelji in gosti, med umetniki in gledalci. »Kavč-festival pomeni implantacijo umetnosti tja, kamor sodi. Med ljudi in v naš vsakdan. Na samem prizorišču so pomembne vse tri vloge: nastopajoči, gostitelj in gost«.
Vsak dan bo ob 17.00 in 18.30 uri potekalo več hkratnih dogodkov v stanovanjih, katerih naslov bo obiskovalec dobil šele ob rezervaciji vstopnice. Ne zamudite priložnosti za nepozabne umetniške dogodke v slovenski prestolnici in si brezplačno zagotovite mesto preko prijavnega programa x.co/kavcfestival in spremljate dogajanje na Facebook naslovu Kavč Festivala.
Večerni dogodki so odprti za širšo javnost, namenjeni druženju umetnikov in jam-sessionu in bodo potekali od vsak večer od 20.30 dalje:
- 4. februar: Klub ZOO, Tobačna
- 5. in 7. februar: Vila Veselova
- 6. februar: Hostel Celica, Metelkova
- 8. februar: Bar Anika, Trnovo - zaključek festivala
Hišno gledališče: Letos Kavč Festival, poleg glasbenega programa za vse okuse, ponuja izbran gledališki program namenjen otrokom, kot tudi "otrokom po duši".
Nastopili bodo priznani slovenski ustvarjalci, glasbene skupine in gledališča: Brencl Banda, Getonka, Grad Gori, Godalkanje, Faronika, Mateja Gorjup, Duo Aritmija, Žiga Golob solo, Zoc, Eni od 7 milijard, Lutke Mladje, LG Zapik, Teatro Papelito, Martin Ramoveš Band, Vse bo vredu, Enja Grabrijan, Gledališče Fru-Fru, Teatro Matita, in tuji ustvarjalci: Tanzgeigen oz. S M A K H (A), Duo De Schepper-Sanczuk (BEL), Fergus Mc Kay (SCOT), Wild Strings Trio (SI/SK/FR), Old salt (USA), The Breaks (SI/SE), Alicia Edelweiss (A), Toby Kuhn (INTL), Folk Zone (INTL), Eva Sotriffer (SWI) ter nekaj drugih presenečenj.
Klobuk (priporočeni prostovoljni prispevek ) gre nastopajočim in je tudi edini honorar. Vstopnina so lastni copati, dobrodošli so tudi piškoti ali pa kaj za na zob.
Matija Solce meni, da »preprosto srečanje nastopajočega z gledalcem "na štiri oči" v intimnem prostoru ruši četrto steno, ter spreminja koncert v dogodek in predstavo v srečanje«.