Korez Korenčan je za svojo televizijsko ustvarjalnost prejela tudi več strokovnih nagrad: Škerjančevo, Betettovo, Jurčičevo in častno plaketo RTVS.
Korez Korenčan skozi različne novinarske žanre, kot so reportaže, portreti, intervjuji ter dokumentarno zasnovane oddaje, gledalce seznanja z najuspešnejšimi domačimi in tujimi glasbenimi ustvarjalci in poustvarjalci.
Simfonični orkester RTVS, Slovensko filharmonijo, zbor Carmina Slovenica in APZ Tone Tomšič je spremljala na njihovih gostovanjih po svetu in gledalcem predstavila stoječe ovacije ob njihovih uspešnih nastopih in nagradah. Skozi Opus so gledalci spoznali vse najuglednejše glasbene in operne festivale ter najprestižnejše operne hiše.
Med najbolj odmevnimi so bile oddaje o slovenskih koreninah skladatelja Huga Wolfa, o zdravniško-glasbeni rodbini Ipavec, o Shakespearovih tragedijah v operni glasbi, o Gustavu Mahlerju in Vaclavu Talichu, razvoju orgelske glasbe pri nas, o glasbeni ikonografiji v baročnih sakralnih ambientih, o moči Cankarjeve in Kajuhove besede skozi glasbo in o glasbi v totalitarnih režimih.
Poleg glasbene dediščine, avtorica raziskuje tudi delovanje slovenskih skladateljev, inštrumentalistov, pevcev, dirigentov in glasbenih pedagogov, o katerih je pri nas bolj malo znanega, zunaj naših meja pa so izjemno uspešni, so še zapisali na RTVS.
Opus zajema operno, simfonično, komorno, zborovsko in vokalno-inštrumentalno glasbo vseh obdobij - od renesanse do sodobne glasbe. Oddaja izhaja iz aktualnih dogodkov, ki pa jih umešča v širši družbeno-zgodovinski kontekst, tako ni osredotočena le na ustvarjalnost in poustvarjalnost, ampak tudi na različne glasbene fenomene.
Glasba med drugim odslikava probleme sodobnega časa in globalne družbe, tudi o tem v Opusu, edini redni tovrstni oddaji na slovenskih televizijah, je še objavljeno na spletni strani RTVS.