Plesna izba Maribor, 11. 9. 2009

NagiB, 11. september

Danes na NagiBu: Diskusijski zajtrk z ustvarjalci, Pandora - plesna delavnica, Plesna delavnica, Ustvarjalnica za najmlajše in Utopija.
:
:

Ob 10.30 uri, Lollipop Hostel
DISKUSIJSKI ZAJTRK

Aimar Perez Gali:
PANDORA BOX
plesna delavnica / dance workshop
* delavnica bo potekala vse štiri dni festivala in sicer med 11.00 in 15.00 oz. 12.00 in 16.00 uro v Zeleni dvorani Plesne Izbe Maribor

Delavnica predlaga pedagoško alternativo prenosu znanja plesa in gibanja, ki temelji na štirih tematskih principih, ki so poljubno združeni ter ponujajo okvir za nadaljno koreografsko delo (mehanika telesa, gibanje v času in prostoru, interpretacija in omejevanje, citati). Temeljni delovni princip Pandore je igra, skozi katero se razvijajo plesni postopki na odgovoren, vključujoč in netekmovalen način. Skozi aktivacijo čutov in zavedanja plesalca bo delavnica na svoboden ter hkrati konstruktiven in reflektiran način ponudila sodelujočim dostop do lastnih potencialov.

Aimar Perez Gali (Barcelona, 1982) se je učil stepa, violine, igre in sodobnega plesa v Barceloni. Po študiju zgodovine je pričel s študijem na Modern Theatre Dance na Theatreschool v Amsterdamu, kjer je leta 2006 diplomiral. Kot plesalec je med drugim sodeloval s Camut Band, Palindrome IMPG, Peterom Greenawayem, Min Tanaka, Katrino Brown, Andreo Božić, Perem Fauro, Martinom Butlerjem, Noro Heilman, Davidom Zambranom in Nicole Beutler. Prejel je štipendijo na Steirischer Herbst in DanceWEB. Je član umetniškega kolektiva Magpie Music Dance Company. Njegovi pomembnejši projekti so: Pandora Project, My Other Work, Navigating Possibilities, The Dissection of Olympia.

Plesna delavnica in ustvarjalnica za najmlajše s Sašo Lončar
16.30-17.15 Plesna izba Maribor (Zelena dvorana) (4-6 let)
17.30-19.00 Plesna izba Maribor (Zelena dvorana) (7-10 let)

Plesna delavnica in ustvarjalnica je namenjena našim najmlajšim ustvarjalcem, kjer si lahko skozi proces raziskovanja prebudijo prirojen občutek za gibanje. Otroku preko besedne vzpodbude omogočimo izraziti njegovega namišljenega junaka ali pa izživeti njegovo najljubšo pravljico. Preko različnih gibalnih iger razvijamo socialne sposobnosti, saj le-te spodbujajo stike z drugim, sodelovanje, upoštevanje pravil, vodenje, kar so osnovna merila za uglašeno skupino.

Sašo Lončar odlikujejo bogate izkušnje na področju pedagoškega dela z otroci. Od leta 1990 do 1993 je delala na Plesni šoli Eureka v Ljubljani in kasneje prevzela vodenje enote v Kranju. Delala je tudi pri Studiu Tango, kjer se je posvetila raziskovanju teatralnih sposobnosti otrok. Ustvarila je vrsto celovečernih otroških predstav, v katerih vselej znova opaža pomembnost v spremljavi in vzpodbujanju posameznika pri osebnostnem in umetniškem razvoju.


Sebastjan Horvat
UTOPIJA 1
Plesno gledališka predstava ob 20.uri Pekarna (dvorana Gustaf)

Avtor in režiser: Sebastijan Horvat
Kreacija in izvedba: Leja Jurišič, Jana Menger, Sinja Ožbolt, Irena Tomažin, Primož Bezjak, Gregor Zorc ter Mala Kline in Dejan Srhoj
Producentka: Tamara Bračič
Produkcija: E. P. I. CENTER
Koprodukcija: Plesni teater Ljubljana

“Misliti in delati predstavo, ki bazira na skupnosti, ki verjame v to, da je mogoče spremeniti svet, da obstaja idealna sanja o najboljšem svetu, predstavo, ki išče idejo utopije v današnjem svetu.” (Sebastijan Horvat) Utopija 1 je predstava, ki temelji na premisleku o preteklosti in v njem išče načine za osvoboditev. Utopija se ne omejuje, požvižga se na principe, trajanje, gledališka pravila.

Sebastijan Horvat je diplomirani gledališki in radijski režiser ter magister gledališke režije. Leta 1997 je skupaj s Petro Veber ustanovil neodvisni gledališki zavod E.P.I. center. Od leta 1993 je režiral v domala vseh slovenskih gledališčih in za režije svojih predstav prejel različne nagrade: Univerzitetno Prešernovo nagrado za režijo uprizoritve Elsinor (1995), Veliko nagrado 29. Tedna slovenske drame za uprizoritev Ion (1999), Borštnikovo diplomo in posebno nagrado po presoji žirije za režijo uprizoritve Makbet (1999), za režijo uprizoritve Alamut pa je leta 2005 prejel »Montblanc Young Directors Project Award«.

 

 

 

 

 

Plesna izba Maribor, 8. 6. 2010
Plesna izba v juniju
Plesna izba Maribor, 22. 4. 2011
Platforma - 50 villages
Plesna izba Maribor, 13. 4. 2011
Delavnica afriškega plesa s Horaciem Macuacuo