Obredno gledališče Duša Zemlje, 20. 5. 2016

Delavnica obrednega gledališča v naravi

Vabljeni na 2- ali 7-dnevno delavnico obrednega gledališča: “Gledališko ustvarjanje skozi čutenje subtilnih ravni sebe in narave”
:
:

Foto: Arhiv Obredno gledališče Duša Zemlje

Delavnica z lokacijo v odmaknjenem kotičku divjine v Slovenski Istri bo potekala od 24. junija do 1. julija 2016 (7 dni) ali od 24. junija do 26. junija 2016 (od petka zvečer do nedelje zvečer, 2 dni).

Delavnico vodi dr. Romana Ercegović v sodelovanju s Kim Seppälä in Matejo Ribarič.

Organizatorji so o delavnici zapisali:

"V tednu, ki ga bomo preživeli skupaj, bomo posvetili pozornost poglabljanju povezanosti s svojim notranjim dogajanjem in svetom narave. Imeli bomo redko priložnost preživljanja časa v objemu divjine, njene tišine, se ji približati ter začutiti njeno magično Prisotnost. Ustvarili bomo čustveno varen, spoštljiv, sproščen prostor, v katerem se bo lahko vsak na svoj način posvetil sebi ter se ustvarjalno izrazil na sebi lasten način. Ko namreč dovolimo svojemu notranjemu (arhetipskemu) svetu, da se nam razkrije, da se pokažejo (še) neizraženi (svetli in temni) aspekti v nas, se ustvarjalnost odpre na povsem naraven in smiseln način. Ustvarja zgodbo, ki je povezana z nami, s tem, kar resnično smo, kar si želimo preobraziti, po čem hrepenimo. Ustvarjanje bo tako povezano z življenjem samim in s tistimi silami v nas, ki podpirajo našo težnjo po umestitvi v svoje bistvo, v svoje naravno stanje.

Gledališka izobrazba ali izkušnje niso potrebni. Potrebna je predvsem pripravljenost iskreno poglobiti se vase, želja po ustvarjalnosti in raziskovanju, po izkušnji doživeti in izraziti sebe na doslej neznan način, pripravljenost stopiti preko svojih omejitev, svojih mask, svojih predstav o sebi ter iz udobja “civilizacije”, brez elektrike, interneta itd.

Način dela: V enotedenskem poglobljenem procesu bo vsak zase lahko raziskoval, kje se nahaja v tem obdobju, kaj ji/mu je pomembno, katero kvaliteto morda želi izkusiti oz. ustvariti, kateremu arhetipskemu delu sebe morda želi posvetiti pozornost, s čim se morda želi soočiti, morda izraziti aspekt sebe, ki ga v vsakdanjem življenju (še) ni izrazil, kakšen preboj želi narediti. Ta proces opazovanja notranjega dogajanja se bo dogajal vzporedno z ustvarjanjem izraza temu dogajanju. Vsak udeleženec/ka bo skozi teden počasi pripravljal/a svojo “predstavo”, dolgo od 5 do 15 min, ki jo bo zadnji dan predstavil/a soudeležencem delavnice. Ta individualna predstavitev bo povsem svobodna kreacija posamezika, pri kateri bo imel toliko podpore oz. asistence, kot si bo želel.

Ustvarjali bomo v majhni skupini, največ 10 udeležencev/udeleženk."

Povezava: Več informacij