Vabilo k sodelovanju pri koprodukcijah uprizoritvenih umetnosti

Avtor: Cankarjev dom

Nevladne organizacije, društva in zasebne ali javne zavode in festivale vabimo k sodelovanju v okviru uprizoritvenega programa Cankarjevega doma v letu 2016.


Cankarjev dom / Foto: Nebojša Tejić STA

Predloge za sodelovanje je potrebno posredovati do 30. aprila 2015.

Z vabilom spodbujamo:


Vabilo vključuje projekte za odraslo občinstvo, a tudi projekte za drugo in tretjo triado osnovnih šol.

Tematika predstav ni določena, zato k sodelovanju vabimo ustvarjalce, ki se bodo soočali z najrazličnejšimi temami.

Kljub temu pa bodo prednostno vzeli pod drobnogled projekte, ki se bodo vsebinsko povezovali z naslednjima temama:
a) Od januarja do junija 2016 bo program Cankarjevega doma posvečen Williamu Shakespearu, zato nas zanimajo projekti, pri katerih ne gre za inscenacije Shakespearovih dram, temveč za umetniško soočanje s shakespearjanskimi motivi: individualnost in samozaverovanost, vladanje - krog boja za oblast in padca z oblasti, ljubezen in ljubosumje, »nesojena ljubimca«, mladost in starost, trdovratnost drugačnosti, zasanjana vzvišenost, moč denarja, maščevanje, verska (ne)strpnost ipd.
b) Od septembra do decembra 2016 pa bo programska rdeča nit v Cankarjevem domu »umetnost, znanost in tehnologija«. Zanimajo nas umetniški projekti, ki se dotikajo te teme (odkritelji, biografije slovenskih in drugih odkriteljev in izumiteljev, nova odkritja v historičnem in sodobnem smislu itd.) ali pa sta znanost in tehnologija močno v ospredju kot medij odrskega izraza (inovativni pristopi k odrski umetnosti).

Zanimajo nas projekti za odrasle in za učence druge in tretje triade osnovnih šol, ki so primerni za naslednje dvorane Cankarjevega doma:
a.) Dvorana Duše Počkaj, Štihova dvorana in Linhartova dvorana (predvsem projekti, povezani z omenjenima temama ali s poljubnimi temami).
b.) Klub Cankarjevega doma (Tematsko raznovrstni odrski projekti, od gledaliških do glasbeno-gledaliških, ki pa so primerni za klubski ambient. V poštev pridejo tudi »pogovorne predstave« oz. talk-showi.)

Vabilo k sodelovanju ne vključuje debitantov, se pravi, da morata imeti producent in avtor za seboj vsaj eno javno uprizorjeno in s strani strokovne javnosti recenzirano delo.

Producent mora biti pravni subjekt, registriran za omenjeno dejavnost, medtem ko se Cankarjev dom v produkcijo predstave vključuje kot koproducent.

Producent predstave, ki zastopa umetnico ali umetnika, sam zagotavlja vsa potrebna finančna sredstva za realizacijo predstave (avtorske honorarje, umetniške in morebitne lastne tehnične ekipe za vaje in ponovitve predstav, finančna sredstva za izdelavo scene, kostumov, glasbe, rekvizitov, video materiala, promocijo, plačilo avtorskih pravic itd.) in se v tem smislu prijavlja na ustrezne razpise (MIK, lokalne skupnosti ipd.).

Cankarjev dom bo v vlogi koproducenta predstave ali festivala zagotovil:


Vložek Cankarjevega doma bo predstavljen v pogodbi o koprodukciji.

Povezava: Več informacij


Vir: http://veza.sigledal.org/prispevki/vabilo-k-sodelovanju-pri-koprodukcijah-uprizoritvenih-umetnosti