V Piranu se bo do konca tedna odvijal mednarodni kamišibaj festival Beli delfin, ki prinaša razgiban kulturni program. Kot so na spletu zapisali organizatorji iz gledališča Zapik, obiskovalce vabijo na več kot 50 predstav japonske umetnosti pripovedovanja zgodb ob slikah. Predstave že trinajstič izvajajo v Piranu in osmič v mednarodni zasedbi.
Foto: Pixabay
Kot sta umetniški vodji festivala Beli delfin Jelena Sitar in Igor Cvetko še zapisala na spletni strani, izvajalci predstav tokrat prihajajo iz sedmih držav. Med drugim bodo izvedli deset premier.
Kot so še izpostavili organizatorji, bo na festivalu tokrat nastopila tudi Tara McGowan, ki je po njihovih besedah prva dama nejaponske kamišibajske druščine na svetu. "Ugledna gostja je ustvarjalka, izvajalka in raziskovalka kamišibaja ter voditeljica Svetovnega kamišibajskega foruma. V Piran bo prišla naravnost iz Amerike in v času festivala vodila letošnji masterclass," so navedli.
Poleg najboljših domačih ustvarjalcev, bo letos močna hrvaška zasedba, ki se bo predstavila s petimi predstavami, so dodali. "Igrali vam bodo še gostje iz Italije, Srbije, Avstrije, Francije in Japonske. Spet vas čaka nov kupček pravljic, legend, šal in pesmi iz butaja - in z njimi kup doživetij," napovedujejo organizatorji.
Kot so še zapisali, so vse kamišibajske predstave namenjene družinski publiki - razen tistih v petek ponoči, ko jih igrajo za odrasle.
Festival bodo sklenili v nedeljo s slavnostnim zaključkom ter podelitvijo priznanj in nagrad.
Vir: http://veza.sigledal.org/prispevki/v-piranu-ponovno-mednarodni-kamisibaj-festival-beli-delfin