Ana Kocjančič: Prostor v prostoru – Scenografija na Slovenskem od 17. stoletja do leta 1991

Avtor: SLOGI

Knjiga Ane Kocjančič, izšla v zbirki Dokumenti Slovenskega gledališkega inštituta, je obsežna strokovna monografija »s pomočjo katere bralec popotuje po pomembnih postajah zgodovine slovenske scenografije, gledališča, likovne umetnosti in kulture nasploh,« kot je zapisal recenzent dr. Tomaž Toporišič.


Foto: Arhiv SLOGI

Monografija je razdeljena v dve knjigi. V prvi knjigi avtorica obravnava obdobje od začetkov do druge svetovne vojne, v druga knjiga pa se ukvarja s sodobnim gledališčem po drugi svetovni vojni do slovenske osamosvojitve leta 1991.

Umetnostna zgodovinarka mag. Ana Kocjančič (1977) je leta 2006 na Oddelku za umetnostno zgodovino Filozofske fakultete v Ljubljani končala podiplomski študij na temo Scenografija v slovenskih dramskih gledališčih med obema vojnama (1918–1941). Bila je strokovna sodelavka za področje scenografije in gledališke tehnike pri pripravi novega gledališkega terminološkega slovarja ter soavtorica izdane publikacije (2008, SAZU, Ljubljana). Trenutno je zunanja strokovna sodelavka Slovenskega gledališkega inštituta. Raziskuje zgodovino slovenske scenografije, njeno povezavo z razvojem slovenske likovne umetnosti in vplive evropskih gledaliških gibanj ter evropske likovne umetnosti na njen razvoj. Je avtorica člankov in televizijskih ter radijskih oddaj o razvoju slovenske scenografije doma in v tujini.


Vir: http://veza.sigledal.org/prispevki/izid-nove-publikacije-slogi-ana-kocjancic-prostor-v-prostoru-scenografija-na-slovenskem-od-17-stoletja-do-leta-1991